Za nami XII edycja Łódź Tattoo Days

Impreza osiągnęła frekwencje rzędu 6300 osób!
Tatuowało ponad 300 artystów, wśród których przyznano 36 nagród za najlepsze tatuaże w aż 12 kategoriach konkursowych.

W weekend 2-3 listopada Łódź po raz 12 ugościła Tattoo Days - największy festiwal tatuażu i muzyki w centralnej Polsce. Przez nową Hale Expo w Łodzi przewinęły się tysiące fanów tatuażu z całego kraju. Osobowy, które odwiedziły Łódź Tattoo Days 2019 miały możliwość wykonać swój pierwszy lub kolejny tatuaż u jednego z 327 wyselekcjonowanych tatuatorów biorących udział w wydarzeniu. 

Odwiedzający mogli również brać udział w konkursach na najlepszy posiadany tatuaż. Zgłoszone prace oceniali: Radek Nikson Rozek, Marcin"Insekt"Polak, oraz Mike l da Glass.

Do konkursów zgłoszono łącznie: 562 prace, pierwsze miejsca zajęli:

Jarek Goraj + Aleksandra Kozubska - Ładne Rzeczy( Najlepszy Tatuaż Inspirowany Filmem),
Michał Wurszt - Kalka Tattoo&Piercing Warszawa( Najlepszy Tatuaż Best of Show),
Karolina Wilczewska - White Rabbit Tattoo( Najlepszy Tatuaż 2 Dnia Konwencji),
Jaromir Mucowski - White Rabbit Tattoo( Najlepszy Tatuaż Duży Kolorowy),
Bartek Baro - ETC Wrocław( Najlepszy Tatuaż Tradycyjny),
Ania Pająk + Mateusz Wojtak( Najlepszy Tatuaż I Dnia),
Alan Balcerak - Dead Body Tattoo( Najlepszy Tatuaż Realistyczny),
Dariusz Doktore Tattoo - Machinarium Tattoo( Najlepszy Tatuaż Mały Kolorowy),
Artem  - Sigil Tattoo( Najlepszy Tatuaż Duży Czarno- Szary),
Karolina Wilczewska - White Rabbit Tattoo( Najlepszy Tatuaż Neo Tradycyjny),
Artem - Sigil Tattoo ( Najlepszy Tatuaż Mini).  

Scena Główna oraz Przestrzeń Łódź Tattoo Days 2019

Główną atrakcją sceniczną tegorocznej edycji Tattoo Days w Łodzi był zapierający dech w piersiach pokaz znanego z programu telewizyjnego Mam Talent iluzjonisty Marcina Muszyńskiego, który podczas swojej etiudy lewitował, wywoływał duchy oraz przecinał człowieka na 2 części. Na scenie głównej zobaczyć można było również fire show w wykonaniu Fuel Girls - światowej klasy performerek z Wielkiej Brytanii. W przerwie pomiędzy konkursami na najlepsze tatuaże odbył się Fetish Show w wykonaniu francuskiej performerki Nikity Klosewood, oraz B-Boy Show czyli pokaz tańca z elementami akrobatyki.

W przestrzeni ŁTD działały liczne strefy tematyczne, w tym targi mody streetwearowej, strefa relaksu Ink4U, czy strefa historii tatuażu prezentowanej w postaci 3D Mappingu, gdzie każdy mógł dowolnie wybierać i wyświetlać na manekinach wzory charakterystyczne dla każdego ze styli we współczesnej sztuce tatuażu. 

W czasie Łódź Tattoo Day nie zabrakło licznych atrakcji towarzyszących. Zobaczyć można było wystawę customowych aut z poprzedniej epoki, oraz pierwszy i jedyny na świecie w pełni wytatuowanego motocykla - The Recydivist. Sporym zainteresowaniem cieszyły się również pokazy body paintingu w wykonaniu Adama Brzezowskiego, oraz możliwość zrobienia pamiątkowej fotki na konwentowej ściance. W czasie eventuy odbywał się również wernisaż obrazów Daniela Szymczyka oraz Aleksandra Ivanch'a. Na koniec każdy odwiedzający mógł poczuć się jak profesjonalny tatuator. Dzięki wsparciu Przemka z projektu Banana Ink nawet 3-4 letnie dziecko mogło spróbować własnych sił w tatuowaniu bananowych skórek przy użyciu profesjonalnych maszynek i tuszy. 

Widzimy się z Wami ponownie już 29 Lutego - 1 Marca 2020 w warszawskiej hali Expo XXI przy ul. Prądzyńskiego 12/14, gdzie odbędzie się przyszłoroczna edycja Warsaw Tattoo Days 2020. 

Do zobaczenia! 

Fotorelacja z ŁTD'19: https://tiny.pl/tk7l6
Wideo relacja: https://youtube.pl

Kup bilet Podziel się z innymi
za_nami.jpg ldz2.jpg ldz3.jpg ldz4.jpg ldz5.jpg ldz6.jpg